Freeride Zone
Testy Sprzętu

Testy Sprzętu
Foki HighTrail dla splita nie tylko na wysokie ścieżki...
Napisał: Vasya   
niedziela, 19 kwiecień 2015
Kiedy po trzech, intensywnych sezonach moje stare foki Black Diamond'a (BD) prawie umarły miałem do wyboru: albo próba regeneracji i modyfikacji, albo poszukanie czegoś nowszego.

 Podejście łukasz

Czytaj całość...
 
Powder Toy of Joy
Napisał: qubek   
czwartek, 17 maj 2012
Perfect Timing

Pathron Snowboards to nowy brand z naszego rodzimego kraju, który jako kolejny (po min. Contract i 77project) produkuje swoje deski w fabryce Nobile'a w Bielsku-Białej. Po skromnym tegorocznym debiucie (1 model FS i 1 model FR), kolekcja na 2013 zapowiada się szeroko (każdy znajdzie coś dla siebie) oraz sądząc po moich doświadczeniach z flagowym modelem FR: Powder Toy, naprawdę obiecująco. Ale po kolei:)
 
1.jpg

Trzeba przyznać, że chłopaki z Pathrona wykazali się niesamowitym wyczuciem, pamiętacie pewnie ten moment, jak po dość rozczarowującym początku sezonu, gdzieś na początku stycznia rozpruła się poducha z białym puchem? Sypało równo jakieś 2-3 dni, gdy do moich drzwi zapukał kurier ze świeżutką samplą nowego uniwersalnego freeridowego decka na 2013. Nie było więc czasu na żadne „zapoznawanie się z deską” i inne pitu-pitu na trasie tylko montowanie wiązań na szybko, uśmiech dla pani w kasie oraz „dzień dobry!” z panem wyciągowym na Pilsku i już chwilę później jazda nieodśnieżonymi orczykami na górę:) Jedyne co zdążyłem zapamiętać „z przed” jazdy to sylową, utryzmaną w kilmatach Jones Snowboards „górską”, transparentną grafę, przez którą można pooglądać sobie strukturę, będącego sercem tej dechy topolowego rdzenia.

Pocopotku co masz w środku?
 
2.jpg

Już pierwsze skręty między choinkami, czyli typowy dla beskidzkich miejscówek „chiński slalom”, przypomniał mi że deska jest naszpikowana carbonem i owinięta szczelnie potrójnym splotem fiberglasu, taka konstrukcja w połączeniu z flat rockerem (decha w zasadzie jest płaska i ma lekko podniesione tipy) skutkuje płynną, pewną jazdą czy to w puchu czy na twardym ale czuje się wyraźnie, że Powder Toy zdecydowanie woli jak jest szybko, stromo i szeroko:) W bardzo ciasnym, niezbyt mocno nachylonym terenie trzeba go trochę „zmusić”, ale ogólnie daje radę, natomiast gdy jest już trochę miejsca, deczek prowadzi się równo i przyjemnie. Powder Toy jest directional twinem, w tym sensie, że shape deski jest symetryczny ale ma ona zrobiony setback na insertach, nie pojedzie nam więc w lesie równie agresywnie jak wszelkie odznaczające się potężną dysproporcją szerokości tipa i taila wynalazki w stylu Burtona Fisha, ale shape tej deski daje nam za to fajny bonus przy wszelkich zabawach w puchu (sprawdzone! 180 ki wyjeżdza się jak po masle:) i nie tylko bo ów twintip obdarzony jst całkiem przyzwoitym popem więc poskakać można na niej i na normalnych hopach.

Stability is the name of the game
 
3.jpg

To co przede wszystkim zrobiło na mnie wrażenie to stabilność Powder Toya w napince na krechę. Jak ktoś zna dobrze puchowe spoty Małego Skrzycznego, doskonale kojarzy również również system wąskich dróżek, którymi transportujemy się do wyciągów na Solisku. Jeden nieuważny ruch deski skutkować tam może spektakularnym lotem w zaspę, prędkości trzeba bowiem rozwijać jak największe, żeby potem po flatach dowieść się do kończącego freeride mostku na strumyku. Test ten deska zdała celująco zachęcając dodatkowo do radosnych skoków z mijanych po drodze nasypów, pniaków i innych form terenowej ekspresji:)

How far can It Go?
 
 
4.jpg

Muszę przyznać, że na tej desce poczułem się pod koniec sezonu bardzo pewnie, więc z automatu wziąłem ją na wiosenną wyrypę w Tatry Zachodnie. Spędzone tam dwa dni były dla mnie i dla deski jak zabawa w „piekło-niebo”. Niebo to genialny zjazd szerokimi, stromymi polami śnieżnymi dnia pierwszego, piekło to walka w technicznym żlebie nazajutrz. Gdy zaczyna się hardkor zawsze będę preferował kierunkowe deski z tradycyjnym, oldschoolowym camberem. Trzeba oddać, że Powder Toy w tych warunkach nie poległ, natomiast zjazd w newralgicznych momentach wykonywałem z dużą dozą ostrożności.

A więc Dla Kogo TO?
 
5_dce.jpg

Spędziłem na tej desce sporo czasu tej zimy, w skrajnych warunkach, zarówno na beskidzkich jak i tatrzańskich spotach i śmiało tę deskę mogę polecić wszystkim tym, którzy: lubią pośmigać w terenie czy to otwartym czy to między choinkami, pławić się w głębokim sniegu, rzucać się w puch, normalnie pojeździć po trasie, poskakać na skoczniach. Nie polecę tej deski tym co lubią spuszczać się skalnymi kominami z czekanem w ręce, nie polecę jej też tym co lubią dziwacznie wyginać deskę na płaskich trasach wzdłuż orczyków dla początkującyh, ani tym którzy jeżdżą w motocylowych kaskach. Czyli w sumie większość powinna być zadowolona:) a tak serio, jest to naprawdę dobra i wytrzymała decha, która nie zawiedzie Was w większości warunków na jakie narazić Was może Pani Zima. Jeśli nie chcesz zmieniać desek w zależności od warunków, jeździsz już pewnie i szukasz deski w rozsądnej cenie, będzie jak znalazł.
 
6_dce.jpg

PS: Odznaka Małego Patrioty w pakiecie, deska 100 handmade in Poland:)

 
Never Summer COBRA - uważaj bo kąsa!
Napisał: Trzymetrypuchu   
sobota, 17 marzec 2012

Never Summer Cobra

Oto całkiem nowa deska z Denver na sezon 2013 określona jako All mountain. Czy aby tylko All mountain?

 cobra_front.jpg

Parametry naszej testówki:

158cm, setback zmierzony ok 4cm, technologia Rocker&Camber oraz karbonowy topsheet. Jak zwykle decha jest wykonana nienagannie, solidne krawędzie, które nie skończą się po dwóch ostrzeniach na maszynie, karbon dopełnia rasowego wyglądu.

Czytaj całość...
 
Never Summer Lotus
Napisał: olka ferenc   
czwartek, 08 wrzesień 2011
 Prawdziwa historia  o tym jak to Ola 

                              LOTUSA objeżdżała.. 

 

Czytaj całość...
 
Neversummer PROTO CT - "Cukiereczek" na 20-dziestolecie
Napisał: Studio Miniatur Filmowych "Różowa Landrynka"   
sobota, 07 maj 2011

                             Neversummer & Trzymetrypuchu.pl

                                                       with

                                               Boardshop.pl

                                                   presents

                                                          a20th_przyciety_1.jpg

                              PROTO CT 

 

Starring:

Vasya aka "Gringo Bandito"

Andrew aka "Andriu Demoliew" 

and

NS PROTO CT 157 aka "PROTAS"

 

Czytaj całość...